Поява керамічних блоків стала причиною суперечок між консерваторами та новаторами. Перші виступають за застосування в будівництві виключно цегли, а ось другі просувають керамічні блоки. Хто правий, а хто помиляється, розберемося нижче. Почнемо з технології виготовлення.
Зміст:
Керамічні блоки: нюанси виробництва
Керамоблок, так само як і червона цегла, виготовляється з натуральної глини. Але в керамоблоці з’являється секретна добавка у вигляді деревної тирси або торфу. В процесі випалу при температурі 1000⁰С глина загартовується, а добавки повністю вигорають, залишаючи після себе пори в текстурі каменю. Вони зменшують вагу виробу та питому щільність, що знижує його теплопровідність. Таким чином кераміка набуває здатність зберігати тепло, заощаджуючи до 30% на опалення приміщення.
Плюси керамічних блоків
Унікальність керамічного блоку полягає не тільки в збереженні енергії, але й в ряді інших особливостей:
- Паропроникність. Матеріал забезпечує комфортний мікроклімат в приміщенні за рахунок саморегуляції рівня вологості. Він поглинає надлишки вологи та віддає її назад, коли повітря навколо стає сухим.
- Звукоізоляція. Відмінна особливість, яка дозволить всім мешканцям залишатися в комфорті без зайвого шуму.
- Великий розмір та низька вага. Ці показники матеріалу дозволяють звести до мінімуму часові витрати на укладання. Що є важливим показником в стислих календарних рамках.
- Герметичні стики. Спеціальні розчини для вертикальних швів не потрібні, цементна рідина рівномірно заповнює порожнечі.
- Показник міцності. Звичайно, керамоблок у виграші: при зведенні багатоповерхівки до п’яти поверхів не потрібно споруджувати опорний каркас.
- Економічність. Незалежно від розмірів, кераміка легка, тому навантаження на основу мінімальне. Відповідно зменшується й обсяг розчину для зчіпки.
- Вогнетривкість. Керамічний блок, як і цегла, – пожежобезпечний матеріал. Однак показник займання у кераміки значно вищий.
Мінуси керамоблока
- Низька стійкість до навантажень. Кожна будівля відчуває додаткові навантаження, викликані рухами грунтів, земляними роботами з прокладання комунікацій на суміжних ділянках та інше. Вразливе місце керамоблока – кутова грань. Отже, кути будівлі стають слабкою ланкою.
- Крихкість. При сильному механічному впливі керамічний блок досить легко розколюється, тому транспортування матеріалу вимагає певної акуратності.
Під час проведення внутрішніх робіт, зважаючи на крихкість керамоблока, в якості кріплень слід використовувати спеціальні анкерні дюбелі. І ніхто не робить акцент на тому, що можуть виникнути труднощі з прокладанням проводки. Адже штробувати керамічні блоки – не найкраща ідея.
Підведемо підсумки
Мабуть, переваг у керамічного блоку набагато більше, ніж недоліків. За багатьма параметрами керамоблок перевершує піно-, шлако-, газоблоки та цеглу. Бентежить тільки крихкість матеріалу. Але, якщо дотримуватися технології монтажу та експлуатації, то можна отримати комфортний і просторий будинок за порівняно невеликі гроші.